Laulupidu “Sadasärasilma”

Algus / Teated / Laulupidu “Sadasärasilma”
Laulupidu “Sadasärasilma”

01. juunil, lastekaitsepäeval vallutasid Vabaduse väljaku tuhat laulvat mudilast ja tegid teoks ülelinnalise lasteaedade laulupeo “SadaSäraSilma”, mis oli pühendatud Eesti Vabariigi sajandijuubelile ning Tallinna alushariduse 100. aastapäevale. Samuti oli mudilaste laulupidu osaks ka tänavusest Vanalinnapäevade programmist.

Pidu algas rongkäiguga Vabaduse väljakul, kus marssis üle tuhande 6-7-aastase laululapse. Kõik kandsid ühesuguseid stiliseeritud rahvariideid «Etno» komplektist, mille lasteaiad said linnalt kingituseks möödunud aastal. Rongkäiku ehtisid Tallinna koolide õpilaste tehtud tunnussildid «Triibustiku» komplektist, mis kingiti lasteaedadele tänavu. Kavas oli kümme lastelaulu, mida ilmestasid toredad liikumisseaded. Lapsi saatis Urmas Lattikase ansambel, dirigeeris Raul Talmar. Laulupidu on järelvaadatav siit: https://www.err.ee/836364/1000-mudilast-laulis-vabaduse-valjakul

Pidu oli meeleolukas ja esitatud toredad lastelaulud panid publiku kaasa elama. Vaatamata palavale ilmale pidasid kõik väikesed lauljad kenasti peo lõpuni vastu ning said korraldajate poolt premeeritud jäätisega.

 

Aitäh korraldajatele lustilise päeva eest!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.