Lasteaed valvel!

Algus / Teated / Lasteaed valvel!
Lasteaed valvel!

16.aprillil kogunesid Rõõmutarekese kooliminejad ja Mürakaru rühma lapsed lasteaia saali. Külla oli oodatud siseminister Lauri Läänemetsa. Peale külalise enesetutvustust, said lapsed teada Kaitseliidu olemusest, eesmärgist ja tegevusest. Kuidas saadakse Kodutütreks ja Noorkotkaks ning nende matkamängudest.

Põnevust jätkus kogu koosoldud ajaks. Kaitseväe mundris leitnant pakkis lahti seljakoti, ja iga kotist võetud eseme juures said lapsed oma teadmisi proovile panna, arvates ära millega tegu. Iga lapse vastus sai tunnustuse ning juurde täpsustava selgituse, milleks ja kuidas mingit eset matkal kasutatakse.

Lapsed kuulasid huviga, tekkis mitmeid küsimusi, mis kõik ka vastuse said: mitu kaitseliitlast tavaliselt õppustel on? Kuidas on olla siseminister? Kas sulle meeldib olla minister või kaitseliitlane? Kuidas metsas WC-se saab? Kui kaua oled olnud kaitseliidus?

Lisaks eelnevale said lapsed ka mitmeid praktilisi kogemusi: kuidas toimub rivistus, millised liikumisviisid on lahingus jms.

Siiras tänu, lugupeetud siseminister Lauri Läänemetsale leitud aja eest!

 

Lapsed kaitseliitlasega kohtumisest:

Mulle meeldis:

  • see, kui ta näitas meile asju. See latern ja mingi poti moodi asi. Ja ta õpetas kuidas peab käima sõjaväes.
  • kui ta näitas mingeid asju. See labidas, mis sai teha kirveks ja saeks ja nagu kilbiks.
  • see nuga, see oli äge ja must. Ma pole kunagi musta näinud. Selline taskusaag.
  • see munder, mist tal seljas oli äge. Ja seljakott ja see püssihoidja. Meeldis see mäng “Lasteaed valvel”. See kus õppisime asendeid.
  • see roomamine, kui kõik roomasid. Meeldis see taskulamp ja see söögipott, müts, see kaabu. Äge oli käsklusi täita ja see toidupott-katelok. Joogipudel meeldis, sai hästi ära maskeerida.
  • see õpetus kuidas kolme moodi lahingus liikuda ja gaasiballoon, millega saab metsas süüa teha, ja latern.

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.