Kulda kedrates jõuludele vastu!

Algus / Teated / Kulda kedrates jõuludele vastu!
Kulda kedrates jõuludele vastu!

Teisipäeval, 18. detsembril käis IV rühm Salme Kultuurikeskuses vaatamas etnorokkmuusikali “Kullaketrajad”. Kaunite kooli juubeliaasta puhul ei astunud lavale õpilased vaid …. õpetajad ja vilistlased!

“Kullaketrajad” on muinasjutt, mille Friedrich Reinhold Kreutzwald kirjutas üles vanarahva pärimuste põhjal. Muinasjutus on segunenud vanad Põhjala legendid nõidadest ning tarkadest, ja 19. sajandi Eesti lihtsa inimese unistused paremast põlvest, jõukusest ja õiglusest. Muusikal „Kullaketrajad“ seob kokku vana muinasjutu ja kaasaegse muusika, kus on selgelt äratuntav, millisel maal me kõik oleme sündinud.

Lugu räägib kolmest neiust, kes varavalgest hilisööni nõiamoor Ajatari majas kulda ketravad, teadmata ise, et nad kuninglikust soost on. Töö juurest lahkuda on keelatud, kuid üks tüdrukutest – Eha – seda nimelt teeb, kui majja satub kuningapoeg Koit ja noored teineteisesse armuvad. Nüüd algavad pahandused, kus Ajatari ja tema pahalaste vastu astuvad inimesed, linnud ja isegi Põhjala Tark. Aga nagu õigele muinasjutule kohane, võidab lõpuks ikkagi headus.

Muusikali “Kullaketrajad” libreto ja muusika autor on Janika Sillamaa, lavastaja ja kunstnik Kaarel Orumägi.

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.