Isade nädal Naerupallide rühmas

Algus / Teated / Isade nädal Naerupallide rühmas
Isade nädal Naerupallide rühmas

Eesseisva nädala avapauguks oli isade eestvedamisel sportlik esmaspäev. Kui soojendusjooks ümber lasteaia oli tehtud tutvustati lastele jalgpallurite treeningvarustust ning palli kõksimist. Seejärel viisid isad läbi mõned jalgpallitrennis tehtavad soojendusharjutuased ja -mängud. Kõige lõppu jäi tõsine lastevaheline jalgpallimatš ⚽🥅 Kes väljakul palli taga ei ajanud, see elas tulihingeliselt kaasa tribüünil 📢 Aitäh Johan Henriku isale, Jareku isale ja Jagori isale, kes lastele meeldejääva ürituse korraldasid!

Järgnes kalateisipäev! Jah, lugesite õigesti mitte kalaneljapäev, vaid -teisipäev. Üks kirglik kalamees astus Naerupallide rühmast läbi, et tutvustada väikestele naerupallidele oma hobi, kalastamine. Lapsed said teada, et hobi, mida täiskasvanuna harrastatakse võib olla pärit ka juba lapsepõlvest. Kalastada saab igal aastaajal, võimaldab palju looduses olla ning kala maitseb imehästi 😋 Lapsed tutvusid topsi- ja lihtkäsiõngega ning erinevate kalaliikidega 🐟🐠🐡 sh nendega, mida Eestis püüda ei tohi; said kätt harjutada õngenööri kerimisel; uudistasid õnge otsa käivat rakendust ja temaatilisi raamatuid; said teada, mis või kes sobib konksusöödaks ning maitsesid soolaheeringat ning -lõhet. Suured tänud Marteni & Maya isale, kes lastele oma harrastust tutvustamas käis!

Muusika kolmapäeva raames tuli lastega musitseerima Rudolf Heinrichi isa. Lisaks ühisele jämmimisele said lapsed teada, et erinevaid kitarritüüpe on lausa 10 🎸 . Ja, mis kõige toredam, soovijad said ka kitarrikeeli sõrmitseda. Kuna rahvakalendri järgi on täna mardipäev, siis põgusalt vestlesime veel mardipäeva kommetest ning lapsed meisterdasid endale mardimaski.

Neljapäeva pärastlõunal tuli külla Otta Sofia isa, kes lastele oma reisiseiklustest pajatas. Esmalt vaadeldi mitmete riikide lippe. Pikemalt tutvustati Jaapani kultuuri ja reisilt kaasa toodud meeneid; pajatati Fuji mäe vallutusretkest ning kehastuti samuraideks. Suured tänud Otta Sofia isale hariva ja lõbusa pooltunni eest!

Isade nädal kulmineerus aga robootika ja kokandus reedega. Isadel ja lastel tuli läbida Sphero Bolt robotpalliga õuealale üles pandud takistusrada. Keha kinnitamiseks pakuti retrohõngulist burksi 🍔 (kodune kotlett, vanakooli kapsasalat ja nostalgia hamburgerikaste). Kokkadele kiidusõnu jagus 😋

Kingituseks raamitult lapse jutt oma isast 🎁

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.