Ettevalmistused Rõõmu raamatukogu avamiseks

Algus / Teated / Ettevalmistused Rõõmu raamatukogu avamiseks
Ettevalmistused Rõõmu raamatukogu avamiseks

Ühel augustikuu päeval kui personal oli suvepuhkuselt naasnud ja rühmi korrastati laste vastuvõtuks tuli õpetajatel suuri raamatute ja mängude virnasid sorteerides mõte, et lasteaias võiks olla ruum, kuhu kõik õpetajad saavad viia oma rühmas olevad raamatud ja mängud – nii sündiski mõte oma raamatukogust, kus lapsed saaks käia raamatuid lehitsemas või mängunurgas mängimas ning meelepäraseid mänge ja raamatuid saaks ka rühma laenutada – just nagu päris raamatukogus.

Algasid ettevalmistused. Esmalt tassiti maja pealt kokku ülearused riiulid, lauad, toolid, padjad, kott-toolid. Seejärel täitusid riiulid rühmadest toodud raamatute ja mängudega. Nüüd oli aeg kaasata lapsed. Lõunatunnil kui nooremad lapsed puhkasid jalutasid peatselt algava õppeaata koolieelikud Tallinna Keskraamatukokku uurimisretkele, et tutvuda sealse kodukorra ning teavikute laenutamise eeskirjaga. Kui õppekäigul käidud tuli lastel kirja panna Rõõmu raamatukogu kodukord ning koostada laenutamise eeskirjad. Selleks, et illustreerida laste endi poolt kirja pandu toimus koolieelikutel raamatukogus ka väike fotosessioon 📸. Sisse seati rühmapõhised laenutusvihikud 📖Järgnesid filmivõtted – valmis sai raamatukogu tutvustav videoklip 🎥

Kõik see annab aimu, et õite varsti avatakse meie maja raamatukogu, mida saavad lapsed külastada nii õpetaja kui ka ema-isaga.

 

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.