Emadepäeva nädal Naerupallide rühmas

Algus / Teated / Emadepäeva nädal Naerupallide rühmas
Emadepäeva nädal Naerupallide rühmas

Emadepäeva nädala avas Alberti ema Olga, kes rääkis lastega hammaste teemal. Lapsed teavad, et meil on hambaid vaja söömiseks, rääkimiseks ja sõnade õigeks hääldamiseks ning naeratamiseks. Lastel on 20 piimahammast, jäävhambaid aga 32. Kordasime üle hammaste liigid: esi- ehk lõikehambad, silmahambad, purihambad ning tarkusehambad. Uurisime hamba anatoomiat. Lapsed said teada, kuidas toimub hammaste vahetus, kuidas areneb kaaries ning millised on selle tüsistused. Lisaks said lapsed praktiseerida õiget hambapesu tehnikat maagilise hambaharjaga mänguhammast harjates. Aitäh Alberti emale hariva hommikupooliku eest!

Teisipäeva pärastlõunal tuli lastele oma hobist rääkima Jareku ema Maarja, kelle kireks on heegeldamine ja õmblemine. Viimase puhul on oluline taaskasutus – vanale rõivale anda uus elu! Nii hakkasid lapsedki meisterdama Jareku ema juhendamisel sokilooma. Selleks olid lapsed kodunt kaasa toonud paari vanu sokke 🧦. Hakkasime innukalt pihta, tunni ajaga jõudsime 24 sokiloomale panna silmad ja nina ning joonistada vildikaga kõrvade ja käppade piirjooned. Aja kokkuhoiu mõttes pakkus Jareku ema välja, et ta võtab sokiloomad koju kaasa ning osavate sõrmede ning kiirete ja täpsete liigutustega õmbleb mänguloomad ise valmis🧵. Iga laps sai endale omanäolise sokkidest valmistatud mängulooma, kes soovis rebast, kes jänest, kes karu 🦊🐰🐻 Suur tänu Jareku emal töise pärastlõuna eest! 😇

Kolmapäeva pärastlõunal tuli rühma Emma-Liisa ema Regina, kelle juhendamisel valmistati viis erinevat salatit. Menüüs oli arbuusisalat, heeringa-kodujuustusalat, mozzarellasalat ning kaks värsket salatit 🥗 Sagimist oli rühmas pea pooltunnikest – tegemist jagus kõigile: kes hakkis, kes lõikus, kes segas, kes maitsestas, kes valas, kes raputas, kes niristas, kes pigistas, kes röstis, … ja valmis salatid saidki. Oote ajal serveeris iga laps endale meelepärast. Elevust söögilauas jagus, laste sõnul olid nad ühtäkki sattunud lausa viie tärni restorani ⭐⭐⭐⭐⭐ Ise tehtud, hästi tehtud! Aitäh Emma-Liisa emale, kes lastega oma toiduvalmistamise kirge jagas!

Reedel, kui hommikupuder oli söödud, seadsime sammud Kiek in de Kök’ juurde, kus meid ootas Gren Gustavi vanaema Heivi, kes pea 2-tunnisel jalutuskäigul tutvustas väikestele naerupallidele linna ajaloolist eripära mänguliselt ning ilmekalt läbi humoorikate faktide, värvikate legendide, arhitektuuri ja sümboolika. Olles tutvunud põgusalt Kiek in de Kök’ ajalooga ning saades vastused mitmetele tekkinud küsimustele liikusime edasi Taani kuninga aeda. Kohale jõudes tervitasime kolme munka Ambrosiust, Bartholomeust ja Claudiust. Taani kuninga aia amfiteatris laulsime emast ja kevadest. Taani kuningal külas olles mängisime jooksumängu “Kuningas, kuningas, üks, kaks, kolm!” Edasi liikusime mööda Lühikest jalga Kohtuotsa ja Patkuli vaateplatvormidele. Astusime sisse Toomkirikusse ning möödudes Stenbocki majast ja Toompea lossist jalutasime tagasi lasteaeda. Näha, kuulda ja kogeda oli sedavõrd palju ja huvitatav, et aeg lausa lendas. Suur-suur aitäh Gren Gustavi vanaemale hariva hommikupooliku eest!

Emadepäeva nädala lõpuakordiks oli tutvumine Armeenia riigi sümbolite, ajaloo, looduse ja kultuuriga. Lapsed õppisid selgeks armeeniakeelse sõna BAREV (tere).Harjutasid Armeenia rahvustantsude põhisamme. Maitseelamust pakkus viinamarjamahlast ja pähklitest valmistatud sudjukh ning Mane ema küpsetatud Armeenia küpsetis Gata. Aitäh Mane ema Shushanile, kes rikka ajaloo ja unikaalse kultuuriga maad lastele tutvustas.

Rõõm koos kasvamisest!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.