Eesti Vabariigi sünnipäev

Algus / Teated / Eesti Vabariigi sünnipäev
Eesti Vabariigi sünnipäev

Täna toimus Rõõmutarekese Lasteaia saalis pidulik vabariigi aastapäevale pühendatud „presidendi“ vastuvõtt väikestele ja suurtele rõõmutarelastele. Auväärses presidendi rollis oli Mürakarude rühmast Joonas ning presidendi prouaks Naerupallide rühmast Eliisabet. Suur aitäh võrratule presidendipaarile, kes väärikalt ja erilise soojusega meid aastapäeval tervitas! Eriline tänu presidendile, kelle kõne puudutas oma konkreetsuse, selguse ja olulisusega!

Presidendi vastuvõtul kutsus heerold lapsi nimepidi presidendipaari kätlema, tutvustades seejuures last tema unistuste ameti järgi. Rõõm on tõdeda, et paarikümne aasta pärast on Eesti nii mõnegi tubli arsti, kosmonaudi, talumehe, kosmeetiku, tantsija, linnapea, detektiivi, politseiniku, baleriini, koduperenaise, koristaja, tuletõrjuja, kopajuhi, arhitekti, klahviklõbistaja, täheuurija, kunstniku ja tennisisti võrra rikkam 💃🏻👨🏻‍🚒👨🏻‍🚀👨🏻‍🎨👨🏻‍💻👨🏻‍🌾👨🏻‍⚕️👩🏻‍⚕️🕵🏻‍♂️👮🏻‍♂️👮🏻‍♀️

Eesti Vabariigi sünnipäevaks korraldati lasteaia saalis näitus „Meie Eesti head asjad“, mida lapsed huviga uudistasid. Väikesed kunstnikud hindasid Eesti loodust, nelja aastaaega, häid toiduaineid. Oluliseks peeti sõpru, perekonda ning lemmik- ja metsloomi. Äramärkimist leidsid Eesti sümbolid ja tähtsad hooned ning traditsioonid, rahvariided, laulu- ja tantsupeod. Kokkuvõtvalt võib öelda, et rõõmu tunti nii suurte kui väikeste asjade üle. Ühtemoodi tähtsaks peeti meie kultuuri, traditsioone, loodust kui ka pere, lähedasi ning sõpru.

Hiljem kaeti rühmades pidulauad. Söödi-joodi head ja paremat! Kõlasid suursugused toostid ning “kõlisesid klaasid”: “Head vabariigi aastapäeva!”; “Parima päeva terviseks!”; “Head mitte magamise päeva!” 😉

Laste sõnul olid ühtemoodi toredad nii kätlemine, hümni laulmine, presidendi kõne, valsi tantsimine, näituse külastamine kui ka lipuvärvides küünaldega ehitud pidulaua taga istumine, maitsev toit, toostide ütlemine ja klaaside kokkulöömine.

Sõimerühmades kõlas hümn ja laul, pidulikkust rõhutasid lipud ja laste tehtud kunstitööd! Lõunaks istuti pidulauda ja hetk hiljem nägid juba väikesed sõbrad sinimustvalget und! Elagu Eesti!

Suur aitäh korraldajatele nii suures (Sipsikud ja Krista) kui ka väikeses majas (rühmaõpetajad), suur aitäh kõigile rühmadele, kes aitasid meeleolu luua ja hoida!

HEAD SAABUVAT VABARIIGI AASTAPÄEVA!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.