Eesti sünnipäev

Algus / Teated / Eesti sünnipäev
Eesti sünnipäev

20.veebruaril tähistas lasteaed Eesti Vabariigi sünnipäeva.

Hommikul kell 10.00 alustasime piduliku aktusega saalis, seejärel heiskasime õues lipu ja kell 12.00 ootas lapsi saalis üllatus – näidend lastele kingituseks lasteaia personali poolt! Seda näidendit õpiti suure saladuskatte alla, mis tegi selle veel põnevamaks ja vahvamaks.

Etenduses jälgis üks kuldnokk (Malle) Eesti pere tegemisi vabariigi aastapäeva eelsel õhtul ja aastapäeval – pere vestlused traditsioonidest ja kommetest, ettevalmistused köögis (kiluvõilebaide ja tordi valmistamine) kodu koristamine ja õhtuks “Kalevipoja” unejutuks lastele lugemine. Kalevipoja lugemine toob laste unedesse pääsukese (Maile) ja rukkililed (Leelo, Sigrid, Signe) ja Kalevipoja (Anu), meenub muistne keel ja sõpus rahvulike sümbolite vahel. Pere (Isa Annika, ema Vivika, laps Alina, laps Krisli) kiirustamine koos päikesetõusuga (päike Helen) Toompeale, Pika Hermanni torni (Maile) jalamile naiskoore kuulama (Vivika, Urve ja Rukkililled). Lõpuks jõuab pere koju ja ootab külalisi – vanavanemaid (vanaisa Krista ja vanaema Hiie), kes läbi meenutuste ja laulude õige pühadetunde loovad, et siis ühiselt presidendi pidulikku ja hoolivusele kutsuvat kõnet kuulata (Marika).

Oli väga lõbus, pidulik ja ühsitunnet tõstev etendus, mis meeldis nii osalejatele kui ka vaatajatele! Lasted vaatasid etendust hiirvaikselt ja esitatsid siis pärast palju, palju küsimusi;)

Suur, suur ja südamlik tänu kõigile, kes etenduses osalesid ja etenduse õnnestumisele kaasa aitasid!

 

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.