Mürakarud tõmbasid joone alla ligi kolm kuud kestnud riieteprojektile.
Kuidas riided valmivad? Millest riided tehakse, mida kasutatakse riiete kaunistamiseks? Kuidas saame pikendada riiete eluiga? Mis saab riietest siis, kui neid enam ei vajata? Mis on mood? Kes on moekunstnik? Mis on ametiriided? jpm.
Laste küsimustele vastuse leidmiseks viisime läbi erinevaid katseid, mille käigus selgus, milline kangas läheb kiiremini märjaks, milline kangas kortsub? Mis vahe on paberil ja riidel? Jne. Uurisime riiete tegemiseks kasutatavaid looduslikke toorained, mis on pärit taimedelt/loomadelt-naturaalsed materjalid (vill, lina, siid, puuvill). Teadmised täienesid riiete etkettidel olevate tingmärkide osas. Mida nad “räägivad”? Põnevust lisasid harivad õppevideod: erinevatest villaloomadest- kuidas vill lambalt kätte saadakse, siiditootjast-siidiliblikast jms.
Vanematele lastele oli väljakutseks kasutada niiti/nõela ja luua oma kätega üks vahva triibuline tegelane “Sipsik”. Oma kogemuse najal tõdeti, et harjutamine teeb meistriks.
Kõik soovijad said proovida, mismoodi käib õmblusmasinaga õmblemine.
Lapsed said luua ise oma õppimist – nii konstrueerides kui tehes erinevaid jooniseid ja kavandeid.
Lisaks eelnevale leidsid erinevates mängudes rakendust ka robootilised vahendid: Panda, Ozobot, Blue-Bot.
Kogu läbivõetud õppematerjal kajastus rühma nn. “rääkivatel seintel”.
Muusikaõpetaja Krista õpetas lastele selgeks teemakohase repertuaari, mille esmaettekandele olid oodatud kõik Mürakarude lapsevanemad. Nii saigi riieteprojekt igati lustaka punkti.
Täname kõiki Mürakarude lapsevanemaid, kes aitasid kaasa T-särgi kollektsiooni loomisele!
Laste fantaasial piirid teatavasti puuduvad ja just selleks, et neid ellu viia on vaja täiskasvanute abi. Pole midagi rõõmu ega rahuldust pakkuvamat kui teoks saanud mõte!