Kolmapäeval, 11.oktoobril kihutasid naerupallid rongiga Aegviitu, sest Maya soovis seeni uurida, kuna need on nii huvitavad. Lapsed osalesid Aegviidu külastuskeskuse programmis “Salapärane seenemaailm” .
Programmi jooksul õppisid lapsed tundma seeneriigi mitmekesisust, seente seoseid puude ja teiste elusorganismidega. Tutvuti metsa all olevate seentega ning uuriti neid lähemalt, nende eluvorme ja kasutust. Õppeprogrammis olid kasutusel ka mikroskoobid.
Lapsed said vastused küsimustele: mis on seened? Millistest osadest koosneb seen. Kus nad elavad, kuidas paljunevad? Mis ülesanne on neil looduses? Millised seened on kasulikud, millised ohtlikud? Milliseid seeni kõlbab süüa ja millistest on parem eemale hoida? Mis loomad söövad seeni ja kes on hallitusseened?
Lapsed tulid lasteaeda tagasi järgmiste teadmistega:
- tean seda, et seened kasvavad igal pool, isegi puu otsas ja söövad puid. Näiteks kui põder sööb puukoort, siis puu sees on väike auk, siis sinna tulevad seened;
- sain teada, et kui tindik kasvab suureks, siis ta ei ole enam söödav. Vanasti inimesed kasutasid tindiku tindi kirjutamiseks;
- sain teada, et see mida sööme on seene viljakeha ja seeneks nimetatakse niidistikku;
- sain teada, et inimese, toidu ja taimede peal on ka seened. Külmkapis on hallitusseen. Pärmis on ka seen;
- ma sai teada, et puu peal on seen (tuletael), mida saab kasutada lõkke tegemisel;
- sain teada et on olemas murumuna ja sealt seest tuleb musta tossu. Mõned murumunad kasvavad suuremaks kui lapse pea;
- külmaseen on puude peal ja see helendab;
- pead seeni ja marju tundma enne kui suhu paned.
Rõõm väljasõidust loodusesse ja uutest teadmistest seente kohta!