5-7-a. naerupallid osalesid käimasoleva projekti “Erinevad kultuurid” raames muuseumitunnis “Itaalia muinasjutt”, kus tutvustati Mikkeli muuseumi graafika kogust Jacques Callot’ pilte commedia dell’arte tegelastega ja avastati Itaalia rahvateatrimaailma.
Lapsed said teada, et Johannes Mikkel sündis enam kui 100 aastat tagasi. Noore poisina meeldisid talle kunstiga seotu esemed. Oma eluajal kogus ta neid kaugetelt maadelt. Vanaduspõlves annetas Mikkel oma kunstikogu Eesti Kunstimuuseumile ja selle baasil avati 1997. aastal Kadrioru lossis Mikkeli muuseum.
Haridusprogramm oli oma ülesehituselt mitmekülgne ja huvitav. Lapsed uurisid Itaalia maakaarti, tutvuti kuulsamate sildadega (kokku ligi 400 silda). Lisaks saadi teada, milliseid hooneid nimetatakse palazzodeks ning, et Veneetsia kanal on S-tähe kujuline.
Õlimaali “Suur kanal Veneetsias” uurides tulid jutuks gondlid, traditsioonilised Veneetsia paadid, mis olid sajandeid Veneetsia peamised transpordivahendid kanalitel sõitmiseks. Tänapäeval on nende põhiülesanne turistide vedamine. Gondleid juhivad elukutselised gondlisõudjad ehk gondoljeerid, kes paati juhtides võtavad sageli ka laulu üles.
Maali “Doodžide palee” vaatlus andis ainest vestleda improvisatsioonikomöödiast commedia dell’arte , Veneetsia karnevalidest ja maskidest. Kuulati Itaalia õpetlikku rahvajuttu “Telliskivi ja vaha” (ole see, kes sa oled, me kõik oleme oma moodi ja iga üks on milleski parim, mida teised ei oska).
Haridusprogramm lõppe endale maski kaunistamisega.
Rõõm Itaalia kultuuri tundmaõppimisest!