Lähtuvalt Tallinn 2035 arengustrateegiast on 2024/25. õppeaasta pühendatud muusikale ja kunstile. Eesmärgiks on tutvustada mitmekülgset kunsti- ja muusikamaailma, et luua rikkalik ja mitmekesine õpikeskkond ning toetada loovust ja eneseväljendust.
Rõõmutarekese Lasteaias tutvutakse erinevate kunstivormide ja muusikastiilidega muusika-kunsti kolmapäevakutel. Õppeaasta jooksul korral paaril kuus toimuvad teema-aastapõhised kohtumised 5-7-aastastele lastele, kas siis oma maja töötajate, lapsevanemate või ekspertidega.
28. märtsil tuli eksperdina muusika-kunsti kolmapäeva raames meile külla Tallinna Tõnismäe Reaalkooli õpetaja Jelena, kes tantsis ja tutvustas lastele põnevat hobi – flamencot.
Lastele näidati väga pika sabaga flamenco seelikut, mille satsid teevad seeliku kohevaks ja tantsides seelik lendab. Seelikusaba pikkus õmmeldakse tantsija kasvu järgi. Temperamentses tantsus n.ö “visatakse” seelikut, et tantsija jalgu näha. Lehvikuid kasutatakse tantsus suuri ja väikseid – neid avatakse, peidetakse, lehvitatakse. Väga suur sall, hispaania keeles “manton” on kolmnurkne ja kaalub 1kg. Salli pikkus on nii pikk, kui tantsija käeulatus. Sall annab tantsule volüümi nagu lahtised juuksed tantsides.
Mehed tantsivad vaid kaabudega, viltu peas, et naistele muljet avaldada. Flamencos on tavaliselt mitu muusika instrumenti, lastele tutvustati laialt levinud kastanjetti.
Flamencot tutvustava kolmapäeva lõpetas saalis ŭhine plaksutamise harjutus.
Rõõm koostööst Tallinna Tõnismäe Reaalkooliga!